Logo
Data wylotu:
Data powrotu:
Pasażerowie:
Data zameldowania:
Data wymeldowania:

Pokój 1:

Data rozpoczęcia:
Data zakończenia:
Ubezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie od rezygnacji z biletu lotniczego
Schowek
Ostatnio ogladane
Rezerwacja telefoniczna: +48 42 209 26 90 pon.-pt.9:00-19:00 sob.10:00-14:00 Koszt połączenia jak za połączenie lokalne wg. taryfy operatora

Lotnisko Piza

Międzynarodowy port lotniczy Piza znajdujący się we Włoszech co roku obsługuje około 4 milionów podróżujących. Często wybierają go turyści, którzy pragną zobaczyć słoneczną Toskanię i wspaniałe zabytki, nie tylko krzywą wieżę w Pizie. Port lotniczy oddalony jest od miasta o około 2 kilometry. Lotnisko ma już trochę lat, ponieważ powstało po I wojnie światowej, ale od tego czasu zostało znacznie zmodernizowane oraz jest trzecim pod względem wielkości portem lotniczym we Włoszech.
O LOTNISKU
Międzynarodowy port lotniczy Piza znajdujący się we Włoszech co roku obsługuje około 4 milionów podróżujących. Często wybierają go turyści, którzy pragną zobaczyć słoneczną Toskanię i wspaniałe zabytki, nie tylko krzywą wieżę w Pizie. Port lotniczy oddalony jest od miasta o około 2 kilometry. Lotnisko ma już trochę lat, ponieważ powstało po I wojnie światowej, ale od tego czasu zostało znacznie zmodernizowane oraz jest trzecim pod względem wielkości portem lotniczym we Włoszech. Do dyspozycji na lotnisku ma się zarówno przewoźników niskokosztowych, które oferują atrakcyjne połączenia i tanie bilety lotnicze do różnych miejsc w kraju i Europie, jak i można zdecydować się na tradycyjne połączenia.

CZAS LOKALNY
Czas letni i zimowy liczone są tak jak w Polsce.

DANE GPS
Szerokość geograficzna: 43° 40' 50'' N
Długość geograficzna: 10° 23' 34'' E

POŁĄCZENIA Z MIASTAMI
Na lotnisko w Pizie będzie można dostać się bardzo łatwo różnymi środkami transportu. Do dyspozycji ma się między innymi takie z nich.

Samochód. Autem można dojechać na lotnisko szybko. Położone jest ono niedaleko autostrad A12 oraz A11. Wystarczy tylko 10 minut, aby dostać się na nie z centrum Pizy. Także możliwy jest łatwy dojazd do okolicznych miejscowości, na przykład do Viareggio. Do Florencji jest ponad 80 kilometrów. Jeśli nie posiada się własnego samochodu, można skorzystać z ofert wypożyczalni samochodowych, gdzie za niewiele zostanie się właścicielem dobrego samochodu.

Taksówka. Także bardzo wygodny środek transportu, którym w kilkanaście minut można dojechać do Pizy. Cena przejazdu to maksymalnie 10 EUR.

Autobus. Z lotniska do Pizy i innych miejscowości dojeżdża wiele różnych autobusów, które oferują atrakcyjne cenowo połączenia do całej Toskanii. Pojechać można także do Florencji. Koszt biletu do wtedy około 10 EUR.

Pociąg. Na lotnisko można dostać się również pociągami. Stacja oddalona jest o kilkadziesiąt metrów od lotniska i można od razu z niej dojechać na Dworzec Centralny Pizy lub Florencji. Cena biletu do Pizy wynosi 1 EUR, do Florencji 5,8 EUR.

PRZYDATNE INFORMACJE
Port lotniczy Piza to nowoczesny obiekt, który posiada jeden terminal pasażerski. Otwarty jest on od godziny 4:00 rano do ostatniego lotu. Port w pełni dostosowany jest do wymogów osób niepełnosprawnych.

Parking. Na lotnisku można bezpiecznie pozostawić samochód. Do dyspozycji jest 6 parkingów krótkoterminowych i długoterminowych. Łącznie dostępnych jest ponad 2700 miejsc postojowych. Za parkowanie za dobę zapłaci się około 8 EUR.

Usługi na lotnisku. Sam port lotniczy oferuje wszystkim swoim gościom wiele atrakcji i niezbędnych punków handlowych oraz usługowych. Skorzystać można między innymi z kawiarni, restauracji, barów szybkiej obsługi, gdzie będzie można coś szybko przekąsić. Także dostępne są liczne sklepy wolnocłowe, w tym luksusowe butki. Można też skorzystać z bankomatów, z kantorów wymiany walut, z loży dla VIP-ów i biznesmenów. Dostępne są wypożyczalnie samochodów (Auto Europa, Sixt, Hertz, Avis, Europcar, E@sy Car, Liberty Rent International, Maggiore, Thrifty, Budget, Targarent, Locauto Rent), apteki, biura podróży, punkty informacji turystycznej, przechowalnia bagażu. Czynna jest też kaplica. Dla najmłodszych przygotowano place zabaw.

DOSTĘP DO INTERNETU
Na terenie lotniska można skorzystać z internetu za dodatkową opłatą. Także dostępne są kafejki internetowe dla osób, które nie posiadają własnego komputera lub innego sprzętu do łączenia się z siecią.

DANE KONTAKTOWE
Pisa International Airport Galileo Galilei
Pisa 56121, Tuscany, Italy
tel.: +39 (0)50 849300, (050) 849 111
fax: +39 (0)50 894623
http://www.pisa-airport.com/