Logo
Data wylotu:
Data powrotu:
Pasażerowie:
Data zameldowania:
Data wymeldowania:

Pokój 1:

Data rozpoczęcia:
Data zakończenia:
Ubezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie od rezygnacji z biletu lotniczego
Schowek
Ostatnio ogladane
Rezerwacja telefoniczna: +48 42 209 26 90 pon.-pt.9:00-19:00 sob.10:00-14:00 Koszt połączenia jak za połączenie lokalne wg. taryfy operatora

Lotnisko Bruksela Charleroi

Międzynarodowy port lotniczy Bruksela Charleroi zlokalizowany jest tylko o około 7 kilometrów od miejscowości Charleroi, a także około 46 kilometrów od Brukseli. Jest to jeden z dwóch portów, które obsługują stolicę Belgii. 


Lotnisko Bruksela Charleroi to niewielki obiekt, który jednak i tak często wykorzystywany jest przez podróżnych. Co roku odlatuje i przylatuje tam około 2,5 miliona pasażerów z całego świata. Działają tam zarówno niskobudżetowi przewoźnicy oferujący tanie bilety lotnicze, jak i tradycyjne linie, które oferują połączenia na cały świat. Również z lotniska korzystają przewoźnicy niskokosztowi oferujący loty czarterowe.

CZAS LOKALNY
Zimą i latem jest taki sam jak w Polsce.

DANE GPS
Szerokość  geograficzna: 50° 27' 33'' N
Długość geograficzna: 4° 27' 13'' E


POŁĄCZENIA Z MIASTAMI
Do miast Belgii z lotnika można dostać się dość szybko, korzystając z różnych metod transportu.

Samochód. Port lotniczy Bruksela Charleroi jest zlokalizowany obok autostrady A54 i drogi E42. Trasa jest czytelnie oznakowana, nie powinno się mieć problemów z dostaniem się zarówno na lotnisko, jak i do miasta. Jeśli nie dysponuje się własnym autem, można skorzystać z wypożyczalnie samochodów, które działają w obiekcie. 

Taksówka. Dogodny i wygodny środek transportu. Za połączenie do Charleroi zapłaci się około 13 EUR, za kurs do Brukseli 90 EUR. Postój taksówek jest zlokalizowany zaraz przy wyjściu z terminali. 

Autobus. Pomiędzy Brukselą i okolicznymi miastami a lotniskiem kursuje bardzo duża liczba autobusów różnych przewoźników. Podróż nie jest droga, do Brukseli można dostać się już za około 12 EUR. Dojazd do miasta nie zajmuje więcej niż godzinę.

Pociąg. Najbliższa stacja kolei mieści się w Charleroi, stamtąd można dostać się pociągami do Brukseli i pozostałych miast Belgii.

PRZYDATNE INFORMACJE
Lotnisko Bruksela Charleroi jest wyposażone w dwa terminale, oba są nowoczesne i gwarantują wiele udogodnień swoim gościom. Dostosowane są one do potrzeb osób niepełnosprawnych, można na nich skorzystać też z pokojów dla rodziców z dziećmi.

Parking. Lotnisko otoczone jest kilkoma parkingami. Można na nich pozostawić samochód zarówno na kilkanaście minut, jak i skorzystać z parkingów długoterminowych. Opłaty nie są wygórowane, można uiszczać je zarówno gotówką, jak i kartami płatniczymi.

Usługi na lotnisku. Na terenie portu lotniczego znajdują się punkty gastronomiczne, sklepy wolnocłowe, można też skorzystać z bankomatów, przechowalni bagażu, aptek, kantorów wymiany walut. Czekają także firmy wypożyczające samochody, biura podróży. Chociaż nie jest to rozbudowany port lotniczy, to jednak można znaleźć na nim wszystko to, co niezbędne. Dla VIP-ów oraz dla biznesmenów przygotowano też specjalne loże. 

DOSTĘP DO INTERNETU
Na terenie lotniska można korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. 

DANE KONTAKTOWE
http://www.charleroi-airport.com/en/
tel.:  0902 02490 (na terenie Belgii)
tel.: 00 32 78 15 27 22 (poza Belgią)
fax: +32 (0)71 251202
e-mail: bsca@charleroi-Airport.com